SPORT Javorník, z.s.

Archív novinek

Poslední volejbalový turnaj o Zlatou orlici - 3.6.2018

Dnes v neděli jsme se vrátili z posledního volejbalového turnaje o Zlatou orlici. Tímto turnajem vyvrcholila celá série volejbalových utkání žáků, které pořádal Volejbalový oddíl Slezská orlice pod záštitou města Krnov.

Během roku udělali všichni hráči obrovský volejbalový pokrok, což bylo nejlépe vidět právě v tomto závěrečném turnaji. Zápasy byly velmi vyrovnané a i délka jednotlivých rozeher byla málokdy kratší než na tři výměny. Dokonce i hráči, kteří ještě na podzim drželi volejbalový míč poprvé, dokázali dnes už bojovat o medaile.

Ve skupině B se Nela Vjazaničková, Vali Hoffmannová a Dominik Háněl umístili na pěkném druhém místě. A první místo vybojovali také javorničtí! Jednalo se tým ve složení Lucka Malínková, Kristýna Benešová a Mikuláš Vaculík.

Ve skupině A (pokročilí) se na 4. místě umístili Martin Nemeškal a Jakub Rychlý, kterým bedna utekla jen o vlásek. Přesto ale bedna našim neunikla ani v této kategorii – a získali jsme opět post nejvyšší, první místo. Tým ve složení Terka Lukešová a Niki Beková neměl ani tentokrát konkurenci.

Po celou sérii volejbalových turnajů probíhalo bodování všech zúčastněných hráčů o Zlatou orlici. Šest nejlepších hráčů převezme ocenění na slavnostní ceremoniálu v koncertní síni sv. Ducha v Krnově. Mezi těmito šesti nejlepšími hráči se umístila Terezka Lukešová, která i přes naši neúčast na dvou turnajích nasbírala takové množství zápasových bodů, které ji vyneslo až na třetí místo.

Spolu s trenérkou Irenou Karešovou bychom chtěli poděkovat a poblahopřát všem hráčům, kteří objevují krásu tohoto sportu a stále se v něm chtějí zdokonalovat. Věříme, že se i v příštím školním roce najde dostatek zájemců z řad kluků a holek, kteří by se volejbal chtěli naučit. Všichni jste srdečně zváni do volejbalového kroužku.

Moc bych chtěl také poděkovat tatínkům Lucky a Nikol, kteří nám pomohli s dopravou na turnaj a díky nimž jsme tak tentokrát nemuseli hradit vysoké cestovné.

Fotogalerii z turnaje najdete – zde.

 

22. ročník volejbalového turnaje Rodáků a přátel Javorníku - 19.5.2018 v 8:30 hodin

Zváni jsou všichni, kdo mají rádi volejbal. Pokud nemáte celý tým, tak přijďte a nějak to poskládáme. Důležitá je chuť hrát a ostatní už přijde samo.

Registrace bude probíhat na místě od 8:30 do 9:00. Nicméně budeme rádi, když se na adrese nemes@email.cz dopředu nahlásíte, abychom nachystali odměny a také občerstvení.

Podle množství přihlášených týmů i jednotlivců rozlosujeme jednotlivé zápasy

Šestkové týmy musí být mixované, to znamená, že musí být na hřišti vždy minimálně dvě hráčky (množství náhradníků není omezené). Za celý tým je startovné 300 Kč.

Pozvánku ve formátu PDF najdete zde.

 

Děkujeme všem hráčům za skvělou atmosféru a zápal ve volejbalovém boji.

Výsledky letošního turnaje rodáků jsou: 1. místo Rodáci Javorník, 2. místo Benátky, 3. místo MATEVEKUNIMATE (absolventi ZŠ Javorník), 4. místo Cos (žáci ZŠ Javorník)

Fotogalerii z turnaje najdete – zde.

 

Turnajové úspěchy v Krnově

V neděli 13. května se vydalo do Krnova dvanáct našich mladých volejbalových nadějí (žáci ZŠ), aby odehrály další kolo turnaje v minivolejbale. Turnaj probíhá v ligové hale v Krnově a kromě místního Volejbalového oddílu Slezská Orlice se ho účastní i další hráči z celého regionu. Tentokrát se jednalo o již šesté kolo zápasů mladých hráčů. Naši hráči, kteří se účastnili již několika dřívějších kol, dobře věděli, co je čeká. Přesto vládla nervozita, a to až do registrace, kdy se rozhodovalo, kdo s kým bude hrát. Po rozdělení naší dvanáctky do čtyř týmů byl krátký čas na rozcvičení a zahřátí. Někteří hráči využili i možnosti potrénovat se na „volejbalovém dělu“ - to je zařízení, které vystřeluje míče, aby hráči mohli trénovat a zdokonalovat svůj příjem.

První zápasy byly trochu rozpačité, protože nově vytvořeným týmům chvíli trvalo, než se sehrály. Potom už však bylo všechno jinak - všechny pohltila hra a boj o každý bod. Pro nás trenéry byla radost pozorovat, jak se děti neustále zlepšují a jak rostou jejich herní dovednosti.

Výsledek byl úžasný. Na třetím místě se umístil náš tým ve složení Víťa Kareš, Martin Nemeškal a Jakub Rychlý, kteří ve finálovém zápase těsně porazili starší tým z VO Slezská Orlice - to byly nervy :).  A to nejlepší na závěr: Nikol Beková, Terezka Lukešová, a Vendy Matušková dosáhly na PRVNÍ MÍSTO! …v minivolejbale se podle pravidel nesmí smečovat ve výskoku, proto jsou hráči nuceni hrát chytře a neustále odhadovat mezery ve hře soupeře. A musíme říci, že tyto hráčky to opravdu umí!

Díky skvělé hře a zápalu pro hru jsme dostali pozvánku i na další volejbalové zápasy, které pořádá VO Slezská Orlice s podporou města Krnova.

Cesta domů proběhla s písní a dobrou náladou, která ještě více podpořila rozhodnutí jet i na příští POSLEDNÍ volejbalový zápas celého turnaje. Tak nám držte palce…

Trenéři Irena Karešová a Tomáš Nemeškal

RYCHLEBSKÁ MTB a memoriál Radka Menzela - 8.5.2018

23. ročník pohodového závodu horských kol je opět tady. 8. května Vás rádi opět přivítáme v Rekreačním středisku Račí údolí, kde je připravené veškeré zázemí pro závodníky i diváky.

Zváni jsou všichni, kdo se chtějí protáhnout na čerstvém vzduchu, projet se s kamarády krajinou Rychlebských hor a udělat něco pro svoji fyzičku. Závodit lze jako jednotlivec nebo i v týmu (min. 3 jezdci).

Registrace bude probíhat již od 9:30 hodin - pro ty nejmenší, kteří se budou chtít zúčastnit Rychlebského šnečka. Pro děti jsou připraveny závody v kategoriích: 0-4 roky; 5-7 let; 8-10 let; 11-12 let. Startovné se u dětí NEPLATÍ.

Registrace na hlavní závody bude od 10:00 do 11:30 hodin přímo v areálu rekreačního střediska. Startovné je 150 Kč / 200 Kč podle délky tratě. Můžete si vybrat již tradičně ze dvou tratí.

I. trasa Rychlebská MTB - (cca. 35 km) - Javorník - Rychleby - Zálesí - celnice Travná -Borůvková hora - Travná - Městské údolí - Rekreační středisko Račí Údolí (odkaz zde)

II. trasa Memoriál Radka Menzela - (cca. 17 km) - Javorník - Rychleby - Zálesí- rekreační středisko Račí Údolí  (odkaz zde)

Po ukončení bude probíhat losovací tombola všech jezdců, kteří dojedou do cíle. :)

Další info a propozice najdete na stránkách http://rychlebskamtb.wz.cz/ nebo u Marka Argirovského (tel.: 774 504978, email: markoa@atlas.cz)

 

Část fotogalerie najdete zde a výsledky si ve formátu PDF můžete stáhnout zde.

 

Volejbalový kemp 2018

Tento víkend proběhl první volejbalový kemp pro děti z Javorníku a okolí. Byl zaměřen nejen pro ty, kteří již mají nějaké základy, ale také pro úplné začátečníky.

Dohromady se přihlásilo patnáct dětí od 5. do 9. třídy.  Začátek byl již v pátek odpoledne a končilo se v neděli před obědem. V průběhu kempu proběhlo celkem pět tréninků (jeden posilovací a čtyři volejbalové), v neděli již byl pouze volejbalový turnaj.

Již první večer při promítání výukových videí bylo jasné, že tréninky ve vyhřáté tělocvičně budou velmi náročné. Nicméně začínající volejbalisti i trenéři se s tím poprali na výbornou a všichni makali na 100%. Dokonce i ve volných chvílích, kdy už trenéři odpadli, tak děti hrály volejbalové „maso“.

Druhý večer po trénincích a rozborech volejbalové taktiky jsme si společně promítali nahraná videa a rozebírali herní projevy jednotlivých hráčů.

Vyvrcholením volejbalového kempu byl nedělní turnaj dvojic a trojic, při kterém mohli všichni vyzkoušet nové dovednosti.  Sladké odměny byly připraveny pro všechny účastníky.

Chtěl bych poděkovat všem, kteří nám umožnili tento volejbalový kemp uskutečnit. Věřím, že na příštím kempu budeme mít větší účast volejbalových nováčků, kteří by se tento krásný sport chtěli naučit. Poděkovat chci také maminkám a babičkám dětí, které přinesly skvělé buchtodary na vylepšení jídelníčku.

 

Odkaz na fotogalerii: zde

Nové "železo" v posilovně

Přestože skoro začíná letní sezóna, v posilovně to žije. Tento rok jsme dokoupili nové železo, a není už potřeba neustále šroubit jednoroučky na míru.  Pořídili jsme i novou odkládací lavici, která všechny tyto jednoručky pobere.

Pro léto je posilovna vybavená větráky, které se snaží zlepšit dýchatelnost pod střechou sportovní haly. Přijďte se podívat a zacvičit.  Je možné se se domluvit i na individuálních cvičeních pro ženy (cvičení s Ester Kozubovou).

 

Odkaz na otevírací dobu: zde

Únorový MINIVOLEJBAL v Krnově

V sobotu 10. 2. proběhla další volejbalová soutěž, kde se naši volejbalisté opět ukázali ve skvělé formě. Tentokrát  jelo "pouze" devět hráčů, ale i s trenérem jsme nakonec postavili pět dvoučlenných týmů. Hrálo se na dvě kola.
Po prvním kole se podle dosažených bodů rozdělily týmy na tři skupiny po 6-7 týmech. Ty potom hrály v systému každý s každým o celkové umístění v dané skupině.

Všichni byli velmi šikovní a po skoro čtyřech hodinách hry bylo dobojováno. Ve skupině A dosáhly Terka Lukešová spolu s Nelou Argirovskou na pěkné druhé místo. Ve skupině B získal trenér spolu Vítkem Karešem třetí místo. Ve skupině C skončil na prvním místě Jakub Rychlý a Martin Nemeškal a na dobrém třetím místě Lucie Malínková spolu s Kristinou Benešovou.

Přestože cestou domů byli všichni "polomrtví" únavou, těší se už na další turnaj, který rozhodně nechtějí podcenit.

 

Odkaz na fotogalerii: zde

Další zápasy v MINIVOLEJBALE dohrány

V sobotu 20. 1. se hráči našeho volejbalového oddílu zúčastnili dalšího turnaje v minivolejbale. Z Javorníku se zúčastnilo celkem 10 dětí, které bojovali v pěti trojčlenných týmech mezi sebou.

Celý turnaj je pořádán na velmi dobré úrovni, což potvrzuje i obrovský zájem samotných hráčů. Tentokrát bylo v Krnově 72 hráčů ve 24 týmech. V nejmladší kategorii hráli už děti od 1. třídy!

Ale zpět k našim borcům. Do Krnova jsme jeli malým autobusem od pana Jireše. Cesta byla velmi pohodová a díky pěveckému vystoupení uběhla velmi rychle.

Po nástupu a rozlosování do týmů se začalo ihned hrát. První zápasy byly trochu rozpačité, protože se hráči teprve poznávali a také tréma udělala své. Ale potom už byla radost se dívat. I týmy, na které nevyšel „dobrý los hráčů“ bojovaly až do konce a neustále se zlepšovaly.

Díky tomu, že se hrálo na devíti hřištích současně, tak měl turnaj spád a nebyly žádné prostoje. Hráči odehráli téměř 4 hodiny čistého času (což není nic jednoduchého).

A to nejlepší nakonec. Našemu dívčímu týmu (Tereza Lukešová, Nikol Beková a Vendula Matušková) se podařilo opět dosáhnout na bednu. Získaly první místo a dokázaly, že dřina z tréninku se rozhodně vyplatí.

Pokud se k nám bude chtít někdo přidat, tak přijďte na volejbalové tréninky k paní Karešové. Volejbal se naučíte velmi rychle a potom už bude jen na Vás, jestli ho chcete hrát jen pro radost nebo to dotáhnout na nějakou vyšší úroveň.

 

Odkaz na fotogalerii: zde

5. ročník boulderových závodů na lezecké stěně - 10.2.2018 v 8:45 hod

Zváni jsou všichni. Loňské finále bylo i pro diváky pěkně napínavé…

Registrace bude probíhat na místě od 8:45 do 12:00. Čím dřív přijdete, tím více budete mít času na záludnosti
v jednotlivých bouldrech.

Kvalifikace se začne lézt od 9:00 a končit bude ve 14:00,  3 nejlepší v každé kategorii postoupí do finále.

Soutěžit se bude v kategoriích Muži, Ženy, Junioři, Juniorky, Děti.

Bouldery v kvalifikaci budou pro všechny věkové kategorie stejné, bude jich cca 20 se stoupající obtížností a každý si sám bude zapisovat počty  topů, pokusů na top, zón a pokusů na zónu u každého boulderu. Vše vám vysvětlíme na místě.

Po vyhodnocení kvalifikace, pro ty z Vás, kteří postoupí, budou následovat v každé kategorii dva finálové bouldery. Na prvním vypadne nejslabší a na závěrečný postupují už jen dva. Ve finále o umístění rozhoduje, kdo doleze dál.

Více informací na: www.horychleby.cz

 

 

Fotbalový turnaj o "Lapač na kůrovce" - 27.1.2018 od 8:30 hod

XVI. ročník halového turnaje ve fotbale o "Lapač na kůrovce"

Počet týmu je maximálně 12. Přihlášení proběhne zaplacením startovného (600 Kč)
na č.ú. 670100-2208804920/6210.

Ve zprávě pro příjemce poznačte název týmu.

Dotazy k registraci zasílejte emailem na adresu: vlastimil.konarik@alsol.cz

Pravidla soutěže najdete zde.

Občerstvení, tombola i ceny jsou nachystány.

Neváhejte a přijďte si zahrát, nebo aspoň zafandit a podpořit nahlášené týmy.

 

Tradiční Vánoční volejbalový turnaj - 27.12. 2017 od 8:30 hodin

Ve středu 27.12.2017 proběhne tradiční vánoční volejbalový turnaj smíšených týmů. Kdo si chce protáhnout tělo a přijít zahrát, tak jste srdečně zváni. Uvítáme začátečníky i zkušené hráče, kteří mají rádi volejbal.

 Turnaj je určen pro smíšené týmy (musí být minimálně dvě hráčky). Nejedná se o turnaj registrovaných hráčů, proto jsou vítané týmy (rodinné či pracovní), které hrají volejbal pro radost.

Pokud někdo nebude mít postavený celý tým – tak to vůbec nevadí. Z těchto volných hráčů nějaký vytvoříme, aby si mohl zahrát opravdu každý.

Registrace je od 8:00 do 8:30 hod. a startovné je 300,- Kč za celý tým (min. 6 hráčů). Hrací systém bude upřesněn až na místě podle množství nahlášených týmů.

Neseďte doma a přijďte si zahrát….

P.S. Cukroví či jiné výrobky na ochutnávku a dotvoření vánoční atmosféry jsou vítány...

 

Video: odkaz zde

Fotografie a výsledky z turnaje: odkaz zde

 

Hokejová sezóna 2017/2018 opět odstartovala

Lázeňská hokejová liga opět zahájena. Na poslední chvíli se přihlásily týmy Skorošice a Mikulovice B. Takže tuto sezonu bude hrát celkem 6 mužstev. Hraje se na kluzišti v Lázních Jeseník.

Pokud se zajímáte o tento sport a chcete podpořit naše borce, tak více najdete na: www.lazenskaliga.wbs.cz

Lezecké závody HIGH JUMP - 16. 12. 2017 od 15:00 hod

MINIVOLEJBAL v Krnově

Děti z volejbalového oddílu se zúčastnili prvního volejbalového turnaje, který pořádal volejbalový oddíl Slezské orlice v Krnově. Minivolejbal je postaven tak, aby i děti, kteří teprve začínají hrát, se mohli zapojit. Nejmenší hráči mohou míč chytit, ti starší mohou udělat meziodbytí nad hlavou a v další úrovni již je omezení pouze pro smečování. Děti hrají vždy ve trojicích v časovém limitu. Díky tomuto systému je zajištěná velmi slušná hra i u těch nejmenších.

V tomto prvním turnaji byl Javorník rozhodně vidět, protože naši hráči obsadili první, druhé a sedmé místo. Což při úvodní nervozitě rozhodně nikdo nečekal. Děkujeme pořadatelům za pěkný turnaj.

Věřím, že i v dalších turnajích se naši hráči prosadí a volejbalové tréninky přitáhnou další děti a dospěláky.

 

Fotografie z turnaje: odkaz zde

Odkaz na článek: Bruntalsky.denik.cz

 

Sportovní kroužky a oddíly pro veřejnost (šk. rok 2017/2018)

Od nového školního roku zahájily svoji činnost všechny sportovní oddíly a kroužky. Ve všech oddílech mohou sportovat jak dospělí, tak také děti nebo celé rodiny. Vyberte si z pestré nabídky a přijďte mezi nás.

Jednotlivé sportovní oddíly najdete na další stránce nebo v odkazu na rozvrh obou tělocvičen zde.

 

 

Volejbalový turnaj RODÁCI - sobota 3. června od 8:30 hodin

Opět  zveme všechny příznivce volejbalu na otevřený turnaj rodin, známých či přátel z Javorníku a okolí, kteří nemají mnoho příležitostí si zahrát. Uvítáme samozřejmě i týmy z Bernartic, Uhelné, Vlčic a Vidnavy, kteří díky našemu malému regionu jsou již téměř také rodáky našeho města.

Registrace týmu můžete poslat emailem na adresu nemes@email.cz nebo proběhne na místě od 8:00 do 8:30. Podle množství přihlášených týmů i jednotlivců rozlosujeme jednotlivé zápasy a pak si již budeme jen užívat a testovat naše volejbalové dovednosti a fyzičku.

Šestkové týmy musí být mixované, to znamená, že musí být na hřišti vždy minimálně dvě hráčky (množství náhradníků není omezené). Za celý tým je startovné 300 Kč.

Samozřejmě zveme i diváky, kteří přijdou povzbudit borce na ploše.

 

P.S. V minulém roce byl silným soupeřem i tým ze Základní školy v Javorníku, tak uvidíme co letos....

 

Fotogalerie z turnaje: odkaz zde

 

 

RYCHLEBSKÁ MTB - opět startuje do nové sezóny

22. ročník pohodového závodu horských kol je opět tady. Rádi Vás přivítáme opět v Rekreačním středisku Račí údolí, kde je připravené veškeré zázemí pro závodníky i diváky.

Zváni jsou všichni, kdo se chtějí protáhnout na čerstvém vzduchu a udělat něco pro svoji fyzičku.

Registrace bude probíhat již od 9:30 hodin - pro ty nejmenší, kteří se budou chtít zúčastnit Rychlebského šnečka. Pro děti jsou připraveny závody v kategoriích: 0-4 roky; 5-7 let; 8-10 let; 11-12 let. Startovné se u dětí NEPLATÍ.

Registrace na hlavní závody bude od 10:00 do 11:30 hodin přímo v areálu rekreačního střediska. Startovné je 150 Kč. Můžete si vybrat již tradičně ze dvou tratí.

I. trasa - (cca. 35 km) - Javorník-Rychleby-Zálesí-celnice Travná -Borůvková hora -  Travná - Městské údolí - Rekreační středisko Račí Údolí (odkaz zde)

II. trasa - (cca. 17 km) - Javorník - Rychleby - Zálesí- rekreační středisko Račí Údolí  (odkaz zde)

 

Po ukončení bude probíhat losovací tombola všech jezdců, kteří dojedou do cíle. :)

 

Další info najdete na stránkách http://rychlebskamtb.wz.cz/

 

Bouldering cup  - lezecké závody - 11.2.  od 8:45 - 12:00 hodin

4. ročník boulderových závodů na stěně v javornické sportovní hale

Zváni jsou všichni. Loňské finále bylo i pro diváky pěkně napínavé…

Registrace bude probíhat na místě od 8:45 do 12:00. Čím dřív přijdete, tím více budete mít času na záludnosti
v jednotlivých bouldrech.

Kvalifikace se začne lézt od 9:00 a končit bude ve 14:00,  3 nejlepší v každé kategorii postoupí do finále.

Soutěžit se bude v kategoriích Muži, Ženy, Junioři, Juniorky, Děti.

Bouldery v kvalifikaci budou pro všechny věkové kategorie stejné, bude jich cca 20 se stoupající obtížností a každý si sám bude zapisovat počty  topů, pokusů na top, zón a pokusů na zónu u každého boulderu. Všechno Vám vysvětlíme na místě.

Po vyhodnocení kvalifikace, pro ty kteří postoupí, budou následovat v každé kategorii dva finálové bouldery. Na prvním vypadne nejslabší a na závěrečný postupují už jen dva. Ve finále o umístění rozhoduje kdo doleze dál.

 

Další info najdete na stránkách www.horychleby.cz

 

Halový fotbalový turnaj o "Lapač na kůrovce" - 28.1.2017 od 8:30 hodin

XV. ročník halového turnaje ve fotbale o "Lapač na kůrovce"

 

Počet týmu je maximálně 12. Přihlášení proběhne zaplacením startovného (600,00 Kč)
na č.ú. 670100-2208804920/6210. Ve zprávě pro příjemce poznačte název týmu. Dotazy k registraci zasílejte emailem na adresu: vlastimil.konarik@alsol.cz

 

Zahájení turnaje je v 8:30 hodin. Mimo fotbalové soutěže bude probíhat i soutěž v hodu na basketbalový koš a samozřejmě pro všechny zúčastněné proběhne kolem 16:00 hodiny vyhlášení tomboly.

 

Pravidla soutěže najdete zde.

 

Občerstvení, tombola i ceny jsou nachystány. Neváhejte a přijďte si zahrát nebo aspoň zafandit a podpořit nahlášené týmy.

Volejbalový vánoční turnaj smíšených týmů - 27.12.  od 8:00 hodin

V úterý 27.12. proběhne tradiční volejbalový turnaj pro všechny příznivce tohoto sportu. Jsou samozřejmě zvaní všichni, kde si chce po vánočních svátcích protáhnout tělo a pobavit se na hřišti. Uvítáme začátečníky i ty zkušené, kteří se chtějí pořádně zapotit.

Turnaj je určen pro smíšené týmy (musí být minimálně dvě hráčky). Nejedná se o turnaj registrovaných hráčů, proto jsou vítané týmy (rodinné či pracovní), které hrají volejbal pro radost.

Pokud někdo nebude mít postavený celý tým – tak to vůbec nevadí. Z těchto volných hráčů nějaký vytvoříme, aby si mohl zahrát opravdu každý.

Registrace je od 8:00 do 8:30 hod. a startovné je 300,- Kč za celý tým (min. 6 hráčů). Hrací systém bude upřesněn až na místě podle množství nahlášených týmů.

Neseďte doma a přijďte si zahrát….

P.S. Cukroví či jiné výrobky na ochutnávku a dotvoření vánoční atmosféry jsou vítány...

Lezecké závody HIGH JUMP 2016 - 17.12. od 15:00 do 18:00 hodin

Legendární závody ve skoku na javornické stěně pro všechny

 

Registrace do "závodu" bude probíhat od 15:00 a v 15:30 začínáme skákat, předpokládaný konec je v 18:00 hod.

 

Průběh: Doskokový chyt se bude posouvat po cca 7cm, na každou vzdálenost máte 3 pokusy, ale můžete vynechávat dle libosti. Nečekaně vyhrává ten co skočí nejdál(výš).

 

Jako vstupné můžete donést nějakou drobnost nebo něco dobrého k snědku. Ze vstupních darů si soutěžící vylosují ceny :-)

 

Tak se všichni ukažte ať to stojí za to!! ;-)

 

A kdo najde v sobě odvahu, ať se ukáže v masce:)

Turnaj o Zlatou plácačku ve stolním tenise - 17.9.2016 od9:30 hodin

Jako každý rok je pro vás připravena Zlatá plácačka a již sedmá v pořadí.

Klub hráčů stolního tenisu v Javorníku zve všechny malé i velké, kteří si chtějí zahrát, zafandit a dobře se pobavit, na7. ročník turnaje Zlatá plácačka

Turnaj proběhne v malé tělocvičně v sobotu 17.9. od 9:30 hodin. Začátek turnajových zápasů je od 10:00 hodin

Vyhlášené kategorie: děti do 10 let, děti do 15 let, ženy, muži, dospělí nad 55 let a open turnaj "Zlatá  plácačka".

Neváhejte a nezůstávejte doma, vezměte celou rodinu a přijďte si zahrát. Ceny jsou díky sponzorům nádherné....

 

 

Volejbalový turnaj - Rodáci

V sobotu 14. května proběhne ve sportovní hale ZŠ Javorník již tradiční volejbalový turnaj „Rodáků a přátel města Javorníku“. Turnaj je určen pro smíšené týmy (musí být minimálně dvě hráčky). Nejedná se o turnaj registrovaných hráčů, proto jsou vítané týmy (rodinné či pracovní), které hrají volejbal pro radost.

Pokud někdo nebude mít postavený celý tým – tak to vůbec nevadí. Z těchto volných hráčů nějaký vytvoříme, aby si mohl zahrát opravdu každý.

Registrace je od 8:00 do 8:30 hod. a startovné je 300,- Kč za celý tým (min. 6 hráčů). Hrací systém bude upřesněn až na místě podle množství nahlášených týmů.

Neseďte doma a přijďte si zahrát….

MTB Rychlebská - 7.května 2016

Jaro v rychlebských horách již po 21. přivítá závod horských kol. Tento závod je otevřený pro širokou veřejnost i registrované závodníky. Již tradičně se startuje v různých kategoriích tak, aby i ti nejmladší závodníci mohli poměřit své síly.

Přestože se jedná o závod, tak jsou vítáni sportovci i celé týmy, které si prostě jen chtějí užít projížďku nachystanou trasou a protáhnout se po „zimním spánku“.

 

Jedou se tyto závody:

10:00 hod. Dětský závod (do 12 let) o Rychlebského šnečka – tratě různé délky podle věkové kategorie

12:00 hod. Závod Rychlebská MTB 15km (pro rekreační jezdce a juniory)

12:00 hod. Závod Rychlebská MTB 30km (nejvyšší bod je Borůvková hora 899 m.n.m.)

 

Místo je díky osvědčené organizaci v minulém roce opět v areálu v Račím údolí, kde je veškeré zázemí včetně možnosti stravování a ubytování.

Registrace probíhá v sobotu 7.5.2016 do 11:30 hodin. Startovné je 100 Kč a po celou dobu závodu je povinná cyklistická přilba. Děti do 10-ti let pouze v doprovodu dospělé osoby.

 

Pro dětský závod je registrace jezdců je od 09.30 do 09.55 hod. v místě závodu a startovné je bezplatné.

 

Závody budou rozděleny do různých kategorií. Opět se pojede i kategorie družstev, takže jsou vítané rodinné či pracovní týmy. Je také kategorie „Crazy“: jezdec s nejoriginálnějším dresem, kolem nebo stylem jízdy.

 

Využijte tedy jarního počasí, sedněte na kolo a přijeďte mezi nás udělat něco pro své zdraví. Pro ty, co nevyhrají věcné ceny, je na závěr připravena losovaná tombola.

 

Více informací o závodu najdete zde: www.rychlebskamtb.wz.cz

Více informací o areálu v Račím údolí najdete zde: www.raciudoli.cz (ubytování je možno jen po předběžné dohodě)

 

Srdečně zvou pořadatelé.

 

Žákovský volejbal ve Zlatých horách

Základní škola Zlaté Hory pořádala v dubnu již 16. ročník volejbalového turnaje dívek – „O putovní sako“. Tento rok se turnaj nekonal v tělocvičně ve Zlatých Horách, ale ve sportovní hale v polských Głuchołazech.

Turnaje se zúčastnilo osm družstev z ČR i Polska. Naše děvčata začala trénovat pod vedením paní Karešové teprve na podzim, a přesto vybojovaly krásné osmé místo ze dvanácti zúčastněných základních škol. Tento výsledek je hlavně díky dramatickému zápasu s děvčaty z Krnova, které Javorník porazil 2:0.

Výsledné pořadí:

1. Přerov, ZŠ Velká Dlážka

2. Strzelin, Gimnazjum 2 (obhájce z minulého roku)

3. Nysa, Gimnazjum 1

4. Paczków, Publiczne Gimnazjum

5. Krnov, ZŠ Janáčkovo náměstí

6. Kopřivnice, ZŠ Emila Zátopka

7. Zlaté Hory, ZŠ

8. Javorník, ZŠ

9. Krnov, Gymnázium

10. Głuchołazy, Gimnazjum 1

 

Věřím, že tento úspěch podpoří zájem o žákovský volejbal v Javorníku a holkám přinesl spoustu zkušeností a motivace na další turnaje.

Děkujeme pořadatelům za pěkný turnaj a děvčatům za pěkné umístění.

 

Za náš tým hrály: Martina Řeháková, Nela Argirovská, Tereza Vavřínová, Tereza Lukešová, Nikola Beková, Nikola Nitscheová, Vendula Matušková, Klára Bendová, Johanka Jurišová

Vítejte na nových stránkách

Vítejte na stránkách spolku SPORT Javorník. Tento spolek sdružuje všechny zájemce o sportovní a turistickou činnost v Javorníku. Členy jsou sportovní oddíly, které mají zájem o rozvoj sportu a dění v našem městě. Spolek zajišťuje oddílům veškeré administrativní úkony, které jsou potřeba při zajištění jejich provozu, vyřízení dotací či zastupování vůči státní správě a městu.

Přestože je spolek založen pod jménem SPORT Javorník nově od roku 2015, tak naše činnost má tradici již delší než 20 let. Za tu dobu jsme zorganizovali mnoho sportovních akcí, dosáhli mnoha skvělých sportovních výsledků v různých sportovních odvětvích, ale i radosti a uvolnění, které sport nabízí.

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem vedoucím sportovních oddílů a sponzorům, kteří stojí za tím, že v Javorníku máme tolik různorodých sportovních možností. Vedoucí oddílů pracují zcela dobrovolně, bezplatně a na úkor svého osobního času. O to více je potřeba poděkovat za jejich angažovanost a pomoc všem z nás, kteří v těchto oddílech sportujeme.

Pokud i Vy byste chtěli propotit svoje trička a přidat se k nám, tak se podívejte na seznam sportovních oddílů a neváhejte přijít.

 

 

Zpět na úvod...

SPORT Javorník, z.s.

ul. Míru 482

79070 Javorník

Email: nemes@email.cz

IČO: 03916341

DIČ: CZ03916341

Bankovní spojení:
Sberbank CZ, a.s. 4200572984/6800

Kontakt