SPORT Javorník, z.s.

Volejbalový kemp 2019 – II. ročník „Volejbal nás baví"

O víkendu 23. - 24. 2. proběhl již druhý ročník volejbalového kempu určeného pro děti základní školy. Zúčastnilo se dohromady 15 dětí – devět starších a pět mladších, kteří chodí ještě do páté třídy a teprve se seznamují se základy volejbalu.

Jednalo se opět o dvoudenní kemp s přespáním přímo ve sportovní hale. Denní program byl rozdělen do tréninkových jednotek a na konci kempu proběhl turnaj v minivolejbale o sladké ceny.  O organizaci kempu se staral tým trenérů ve složení Irena Karešová, Tomáš Nemeškal a Iva Malaníková.

Velmi nás potěšilo, že děti hned od příchodu byly tak natěšené, že jsme při úvodním tréninku skoro zapomněli na oběd. Po obědě a krátkém tréninku došlo na testování fyzických a motorických dovedností jednotlivých hráčů. Testovali jsme jejich výskok při smeči a výskok při blokování, hod kilogramovým medicinbalem, skok z místa, člunkový běh a „oblíbené“ sedy-lehy. Po porovnání výsledků s jinými volejbalovými přípravkami jsme nedopadli vůbec špatně. Pouze ve smečařském výskoku jsme trochu zaostávali za volejbalovým průměrem. Díky tomuto porovnání víme, že je potřeba se více zaměřit na trénování a posilování dolních končetin – přeskoky přes švihadlo, dřepy, výskoky ….

 

Protože se rychle blížil večer a na dětech už byla patrná únava, vrhli jsme se všichni na večeři. Večer jsme už pak hráli pouze florbal - aby si děti ulevily od volejbalu a nechali odpočinout ruce. Před večerkou jsme si ještě promítali volejbalová videa („volejbalové kino“), na nichž jsme si ukazovali herní pravidla a herní systém a i něco k smíchu?!?

V neděli ráno ještě před snídaní proběhla rozcvička, kde po rozehřátí měly děti uběhnout 20 koleček kolem tělocvičny (cca 3 km). Rozhodnutí nevzdat to a vydržet bylo tak silné, že to skutečně VŠICHNI uběhli – malí i velcí. Pro neznalé upozorňujeme, že to není zcela běžné mezi jejich vrstevníky.

Snídaně byla tentokrát ve formě velkého rautu, kde si každý mohl dát, na co měl chuť.

Po dopoledním volejbalovém tréninku, jsme zařadili skokanský a silový trénink, který byl už poslední kapkou pro všechny (i trenéry). Všichni byli rádi, když se ozval hlas z kuchyňky, že už je hotový náš špagetový oběd.

Po odpočinku nás odpoledne již čekal pouze turnaj ve sportovních piškvorkách a vytoužený volejbalový turnaj. Boje to byly úporné, protože díky herním pravidlům minivolejbalu mohli hrát všichni mezi sebou – ti pokročilí i ti, co teprve s volejbalem začínají.

Pro ty starší bylo téměř nemožné najít nějakou skulinu (volné místečko) na straně soupeře, kam by mohli umístit míč, aby vyhráli. Byl to turnaj nejen o volejbalových dovednostech, ale zejména o psychické a emoční odolnosti - udržet motivaci a nepřestávat bojovat. K tomuto turnaji byli přizvání i rodinní příslušníci, a o to více byla atmosféra a povzbuzování v hale vypjatější.

Po závěrečném nástupu a vyhlášení nejlepších týmů a hráčů jsme byli tak plni dojmů a zážitků, že jsme dokonce zapomněli udělat i skupinové foto.

Co závěrem? Velké poděkování všem za pomoc při organizaci, základní škole za zázemí tělocvičny a hráčům za trpělivost a úsilí, se kterým se do volejbalu pouští. Osobně je pro nás trenéry velkou odměnou to, jak se k sobě hráči různých věkových tříd chovají a dokáží spolu hrát a respektovat své dovednosti i slabiny. Na všech je vidět obrovské volejbalové zlepšení. Dokonce i ti, kteří trénují teprve jeden měsíc, se již mohou začlenit do hry. Mile nás překvapilo, že děti i ve chvílích volna odcházely na plochu a snažily se trénovat individuální dovednosti jako podání, nahrávka či smeče, které lze vypilovat jen velkým opakováním a drilem.

Věříme, že na dalším krnovském turnaji, kde hrají specializované školy na volejbal, ukážou naši hráči opět další zlepšení a vybojují nějaké medaile. Uvidíme, držte nám pěsti!

A kdo se chce přidat, tak nám dejte vědět a přijďte mezi nás.

Tomáš Nemeškal

 

Fotogalerie: zde

 

Zpět na hlavní stránku

SPORT Javorník, z.s.

ul. Míru 482

79070 Javorník

Email: nemes@email.cz

IČO: 03916341

DIČ: CZ03916341

Bankovní spojení:
Sberbank CZ, a.s. 4200572984/6800

Kontakt