Horolezecký oddíl

Horolezecký oddíl je parta skvělých nadšenců, kteří si svůj prostor v Javorníku doslova vybudovali od základů. Sehnali sponzory a vybudovali lezeckou stěnu, která v okrese Jeseník neměla dlouhou dobu konkurenci.  Její výška přes 11 metrů a také naklápěcí boulder umožňují lezení úplným začátečníkům i pokročilým lezcům. Z důvodů bezpečnosti je každý rok kontrolována a certifikována veškerá výstroj a výbava, která se používá při lezení.

Oddíl vedou kluci, kteří mají povinné horolezecké zkoušky a jsou akreditováni MŠMT. V letním období, jsou lezecké oddíly organizovány na skalách a lezeckých stěnách v našich Rychlebských horách.

Více informací najdete na webu horolezeckého oddílu na www.HORychleby.cz

Dětský lezecký kroužek
Instruktoři: Marian Kořenek, Václav Dopita, František Uhlíř
Termín: čtvrtek 16:00 – 18:00 (od října do května)
Místo: sportovní hala

Děti se pod vedením instruktorů učí lezení na umělé lezecké stěně, vázaní uzlů, jištění a dalším dovednostem, které patří k základům lezení a bezpečného pohybu na stěnách. Kroužek je určen pro všechny děti od třetí do deváté třídy.

Lezecká stěna HO Rychleby pro veřejnost
Instruktoři:
Marian Kořenek, Václav Dopita, František Uhlíř

Termín: úterý 19:00 – 22:00, pátek 20:00 – 22:00 hodin
Místo: sportovní hala
Poplatek: 30 Kč pro členy SPORT Javorník, ostatní 50 Kč za vstup

Otevírací doba se odvíjí především od počasí (jaro a podzim nebývá stálé) – PŘED NÁVŠTĚVOU STĚNY PROTO VŽDY KONTROLUJTE NA TĚCHTO STRÁNKÁCH NEBO FACEBOOKU AKTUÁLNÍ OTEVÍRACÍ DOBU!!!

Pro nově příchozí a začátečníky je zapůjčení sedáku a „jistítka“ zdarma. V případě zájmu možnost lezení pod dohledem instruktora (po předchozí domluvě). Provozní řád a dalí informace o stěně najdete na stránkách www.horychleby.cz

Lezecká stěna Javorník je na FACEBOOKU – přidejte si do oblíbených a mějte tak vždy aktuální informace o změnách otevírací doby atd.

SPORT Javorník, z. s.
ul. Míru 482
79070 Javorník
email: info@sportjavornik.cz

IČO: 03916341
www.sportjavornik.cz