MTB Memoriál Radka Menzela
7. května 2022
MTB Memoriál Radka Menzela
7. května 2022
pexels-daniel-frank-5107472

Tento otevřený závod je pro již pokročilejší závodníky. Jedná se o trať, která začíná v Javorníku na náměstí a končí v rekreačním areálu Račí údolí.  Tato trať je vedena převážně lesem a okrajem luk. Závodníci jednou na různém povrchu – asfalt, lesní zpevněné cesty a také lesními smyky. Převýšení této trati je cca 610 m. Trať je značena nástřikem na cestě a také pomocí igelitových koridorů. Na významných křižovatkách jsou navíc označení organizátoři. V polovině trati je připravena občerstvovací stanice.

Memoriál nese jméno našeho kamaráda Radka Menzela z Javorníku, který dlouhé léta jezdil a pomáhal s organizací tohoto závodu. Přestože již není s námi, tak tento závod nám ho vždy připomíná a jsme rádi, že aspoň touto cestou mu můžeme poděkovat.

Trať je určena pro zejména mládeži do 16-ti let, kteří jsou hodnoceny před staršími jezdci, ale i pro starší nebo rodinné (či jiné) týmy, kteří si chtějí vyčistit hlavu a více než výsledek je pro ně důležitá pohoda a pěkná příroda.  Přesto i na této trati se najdou slušné kopečky i ostré sjezdy.

REGISTRACE: V areálu Račí údolí od 10.00 do 11.35 hod.

Startovné je 150 Kč.

Kategorie jsou rozdělené na muži, ženy, družstva (min. 3 jezdci).

START: Hromadný přejezd z Račího Údolí u Javorníku do místa startu (náměstí v Javorníku) v 11.45 hodin a odstartováno bude přesně ve 12:00 hodin.

UPOZORNĚNÍ: Start na vlastní nebezpečí. Pro všechny účastníky povinná přilba. Děti do 10-ti let pouze v doprovodu dospělé osoby.

Po vyhlášení výsledků a předání putovních pohárů bude probíhat losovací tombola všech jezdců, kteří dojedou do cíle

pexels-jan-kopřiva-3599587

Mapa a informace o trati

 

Trasa (cca. 17 km):  Javorník -> Rychleby –> Zálesí -> rekreační středisko Račí Údolí

Mapy: Cykloserver.cz  Mapy.cz:https://mapy.cz/s/2DRTb Souřadnice ke stažení (GPX): zde

Radek Menzel

Radek Menzel byl jedním z naší party, která organizuje všechny ročníky Rychlebské MTB. Radek pomáhal nejen s organizací, ale zejména se staral o jednotlivé tratě a jejich průjezdnost. Díky jeho znalosti Rychlebských zákoutí byla trať postupně obnovována, aby všichni cyklisté měli zaručenou tu správnou „Rychlebskou romantiku“.

Přestože absolvoval vážnou srdeční operaci, tak nadále jezdil a pomáhal s přípravami závodů. Bohužel právě pád z kola ukončil jeho životní jízdu. Přesto není vyjížďky do Rychlebských hor, abychom na něj nevzpomněli…

Radek Menzel

*14. 11. 1973 – † 15. 7. 2016

Sport Javorník, z. s.
ul. Míru 482
79070 Javorník
email: info@sportjavornik.cz

IČO: 03916341
DIČ: CZ03916341
Sberbank CZ, a. s. 4200572984/6800

Web vytvořil wwww.vyrobimweb.cz