Šneček

Jumping

Jedná se o druh aerobního kolektivního cvičení na profesionálních trampolínách, které zahrnuje dynamické poskoky, balanční posilování, rychlé sprinty a skvělou hudbu.

Léty prověřený aerobní program je určen pro všechny generace tak, aby vytvářel fyzickou a duševní rovnováhu.

Zábavnou formou a bez složitých choreografií budete hubnout a zpevňovat svalovou hmotu pod vedením vyškolených instruktorů za doprovodu motivující hudby.

Program lekce je sestaven tak, aby si na své přišel opravdu každý. Přijďte se „vyskákat“ ze špatné nálady a zlepšete si kondičku.

Standardní lekce hodiny Jumping trvá 60 minut. Noví cvičenci by měli na začátku informovat instruktora o tom, zda již znají jednotlivé kroky a případná zdravotní omezení, aby jim mohl pomoci. Lekce začíná zahřátím, které trvá po dobu dvou až tří skladeb. Po každé skladbě je čas na doplnění tekutin a případné osušení ručníkem. Potom následuje krátké protažení a hned na to aerobní část hodiny. Tato hlavní část trvá přibližně půl hodiny. Na závěr této časti je pomalejší hudba, při které by se měla snížit tepová frekvence a mohlo následovat posilování či závěrečné protažení.


Jumping SPORT Javorník

Součástí každé lekce je balanční cvičení. Vede k aktivaci nejhlouběji u páteře uložených systémů hlubokých zádových svalů. Hluboký stabilizační systém páteře neumíme ovládat vlastní vůlí, tak jako dokážeme aktivovat velké svaly na povrchu. Tyto svaly je možné posílit pomocí balančního cvičení Jumping. Díky balancování tělo udržuje zvolenou nestabilní polohu, která se při cvičení volí úmyslně tak, aby balancování a udržení rovnováhy bylo náročnější než vlastní vzpřímený stoj.

Cvičení Jumping má kladný vliv na lidské tělo a je to nejlepší cesta k oběhu lymfatické tekutiny. Dále cvičení odplavuje z těla jedy a toxiny. Díky dopadům na pružný výplet trampolíny, toto cvičení nezatěžuje klouby. Cvičení je tedy vhodné i pro lidi s nadváhou. Při pravidelném navštěvování lekcí se zlepšuje fyzická kondice, tvaruje se postava a zpevňují se svaly. Během hodiny Jumping se posilují svaly hlubokého stabilizačního systému, a proto se zlepšuje i celková stabilita, koordinace a vzpřímené držení těla. Díky zábavnému cvičení, motivující hudbě, a specifických poskokům je zaručen přísun prospěšných hormonů Endorfinů. Ty jsou uvolňovány v mozku. Rozšiřují v těle pocit pohody, radosti a štěstí. Cvičení Jumping je doporučováno i lidem, kteří onemocněli rakovinou nebo jsou po chemoterapii. To, že je cvičení zcela neškodné a prospěšné pro lidský organismus, potvrdili MUDr. Pavel Čížek a MUDr. Jan Střítecký.

 Více informací a video ukázky jumpingu najdete na oficiálních stránkách www.jumping-fitness.com/cs.

Množství trampolín je omezené, proto je nutná rezervace – přes facebookovou skupinu Jumping SPORT Javorník nebo přímo u instruktora Kateřiny Martinákové.


FB Posilovna SPORT Javorník

Instruktor: Ing. Kateřina Martináková
Kdy: každé pondělí od 18.00 do 19.00 hod. a každý čtvrtek od 18.00 do 19.00 hod.
Kde: malá tělocvična ZŠ Javorník
Poplatek za cvičení: 70 Kč pro členy SPORT Javorník, ostatní 90 Kč